Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Прп. Кукша (Величко), схиігумен (1875-1964)

002

Прп. Кукша Одеський хоч і закінчив свій земний шлях на березі Чорного моря, але понад 25 років подвизався в Києво-Печерській Лаврі — з її порога почався іночеський подвиг юного Косми Величко, як звали його у миру, і звідси через роки він був висланий вже відомим на всю країну духоносним старцем.

За 62 роки свого чернецтва преподобний Кукша Одеський двічі був послушником (вперше на Святій Горі перед постригом у ченці та вдруге в Києво-Печерській Лаврі, щоб підтвердити дійсність афонського постригу), вимушено змінив 5 монастирів, був парафіяльним священиком, пройшов арешти, обшуки, табори, заслання, переносив тяжкі хвороби, наклеп, образи, нерозуміння.

Плоди сповідницького подвигу преподобного Кукші Одеського — дари прозорливості, лікування та зцілення душевних і тілесних недуг почали проявлятися ще за життя. Його шанування почалося відразу після його кончини. І до цього часу люди йдуть і до раки з його мощами, і на його могилу на братському монастирському кладовищі, просячи святого угодника про допомогу, і за його молитвами отримують полегшення у скорботах та хворобах.

002Для православного світу прп. Кукша Одеський — це сучасний святий, який зазнав тягарів відносно недавніх гонінь на віру та Церкву, рівних яким історія Церкви раніше не знала. Він належить до тієї плеяди вітчизняних святих, які в люту епоху безбожної боротьби з Церквою своїм служінням Богу, як колись Серафим Саровський, Оптинські та Глинські старці, світили світові світлом любові, терпіння і співчуття. Господь прославив старця за життя в ім’я Христове.

Його життєвий шлях — це яскравий приклад того, що богоборчий терор 20-30-х років XX століття, жорстокі повоєнні переслідування християн не змогли побудувати стіну між людиною та Богом.

Якщо людина шукає Бога, то вона Його знаходить.

Як знайшов Його прп. Кукша, який у стражданнях явив себе ХРИСТИЯНИНОМ.