Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

02.09.2023

Лавру відвідав представник Уповноваженого ВРУ з прав людини

news.church.ua

photo_2023-09-01_12-14-17-31 вересня 2023 року до лаврських Будинків паломника прибув представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Спасов Михайло Сергійович.

Зазначається, що представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оглянув умови проживання та поспілкувався з тими, хто там постійно знаходиться.

Насельник Києво-Печерської обителі архімандрит Варнава (Кальпета), який проживає в 58 корпусі та разом з іншими паломниками був заблокований у приміщенні за вказівкою керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», розповів про ситуацію.

Наголосивши, що він в Лаврі несе свій послух з 1997 року, в цьому корпусі має келію, в якій проживає з 2010 року, але останніх 26 днів не може вільно пересуватися.

«Мені сказали, що якщо я вийду з цього корпусу, то мене вже назад не запустять… Люди, які приїхали сюди, щоб помолитися, теж не можуть вийти», — зазначив отець Варнава.

Він також розповів про те, що представники поліції забороняли передавати харчі і навіть робили «виговор» монаху, який намагався закинути їм хліб через вікно.

Спасов Михайло Сергійович уточнив, чи відомо, хто саме робив цей «виговор», та поцікавився також, чи є у проживаючих в корпусі вода.

«Воду з крана беремо. Так, ліки ще треба. У мене підвищений цукор, то я не знаю, як зараз. Вчасно треба ці ліки. Ліки ж не можна передати», — додав лаврський монах.

На питання представника Уповноваженого з прав і свобод людини, яким чином було заборонено виходити з корпусу: «В усному порядку чи є письмове розпорядження?» — священник уточнив, що про це їх повідомив представник комісії чи музею, які прийшли опечатувати корпус, в усному порядку.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України також поспілкувався з паломниками, які заблоковані в 58 корпусі.

«Я з діда, прадіда корінна киянка, і всі діди, прадід, і бабусі, всі молилися у цій святій Лаврі, і діти мої приходять до святої Лаври… Знаєте, дуже мені це боляче, душевно, така травма, я не можу знайти собі спокою в іншому місці. Це духовна відрада для мене, розумієте… Я б хотіла вийти помолитися, чи до Божого храму, чи в печери, не просто в цьому приміщенні бути замкнутою», — поділилася одна з паломниць.

 

Нагадаємо, що Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було відкрито провадження щодо низки грубих порушень працівниками Заповідника прав монахів та вірян Української Православної Церкви.

16 серпня 2023 року адвокат Києво-Печерської Лаври протоієрей Микита Чекман направив до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернення щодо порушення права на пересування та права на життя ченців та паломників, які перебувають у Києво-Печерській Лаврі.

У відповідь на це звернення представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Михайло Спасов повідомив правозахисника про те, що з приводу порушеного питання відкрито провадження та розпочато перевірку.

«З метою всебічного з’ясування обставин справи, на підставі статті 101 Конституції України, статей 13, 17, 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, статті 28 Закону України “Про звернення громадян” до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України та Національної поліції України направлено відповідні запити.

Оскільки порушене питання потребує здійснення подальшої перевірки, інформую про прийняте рішення щодо відкриття провадження за Вашим зверненням», – йдеться у повідомленні.

Про результати здійснення провадження буде надіслане додаткове повідомлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: