Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Огляд ЗМІ

Києво-Печерська Лавра: цікаві факти з історії від «Мій Київ»
Києво-Печерська Лавра – один із найстародавніших монастирів України, перлина Православної віри киян.
Пропонуємо добірку цікавих фактів про Києво-Печерську Лавру.
Заснування храму
Києво-Печерська Лавра була заснована у 1051 році за Ярослава Мудрого ченцем Антонієм. Лавра вважається одним із перших монастирів Київської Русі. Князь Святослав подарував монастирю плато над печерами. У 1062 році було збудовано першу церкву на місці нинішнього головного собору. Ігуменом монастиря став Феодосій, який увів у обителі гуртожильний студійський устав. У 1073 році збудували кам’яну церкву, яка була освячена у 1089 році.
Легендарні печери Лаври
Печери Києво-Печерської Лаври завжди приваблювали туристів та паломників. Про довжину печер ходять легенди. Є версії, що від Києво-Печерської Лаври йдуть секретні підземні ходи, які пов’язують Лавру із печерами монастирів Києва. Деякі вчені стверджують, що з Києво-Печерської Лаври печерами можна дістатися до Почаївської обителі та храмів Чернігова. Точних фактів підтвердження цих версій немає. У Лаврі можна побачити підземелля, де мешкали подвижники, куди пускають туристів. Також є потайні ходи під кріпосними спорудами монастиря, інженерні комунікації та господарські льохи.
Антонієві (Ближні) печери знаходиться на глибині 10-15 метрів. Їхня довжина становить 383 м. Там почивають мощі 73 святих, серед яких: Нестор Літописець, Мойсей Угрін, Никон Печерський, Агапій Печерський. Дальні (Феодосієві) печери розташовані на глибині 15-20 метрів і мають довжину 293 метри.
Старовинний Києво-Печерський «Патерик»
Києво-Печерський «Патерик» один із найдавніших на Русі. У «Патерику» згадуються подвижники XI–XIII ст. Книга про Києво-Печерську Лавру вийшла у XV столітті. У Києво-Печерському «Патерику» знаходяться твори про Києво-Печерську Лавру різних авторів. Там можна побачити уривки зі старовинних літописів Нестора Літописця, який написав «Житіє Преподобного Феодосія Печерського», а також записи єпископа Суздальського Симона та ченця Полікарпа.
Славнозвісний богатир
За давньоруськими билинами в печерах Києво-Печерської Лаври знаходиться тіло Іллі Муромця. У Києво-Печерському “Патерику” такої інформації немає. Але інші історичні джерела підтверджують цей факт. Наприклад, у книзі «Тератургіма» Афанасія Кальновойського йдеться про те, що в печерах почиває Ілля Муромець. Його називають ще Чобітьком. Таке прізвисько богатир отримав через те, що під час сутички з ворогом відбився від нього чоботом. У радянські роки мощі Іллі Муромця зазнали досліджень. За словами вчених, богатир мав зріст 177 см, що було нетиповим для того часу.
Редакція сайту www.lavra.ua
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: