Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Сучасне життя Києво-Печерської Лаври

Версія для друку

У 1994 році на чолі братії Святої Успенської Києво-Печерської Лари став її нинішній Намісник митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владика Павел перебуває в обителі вже більше двадцяти років, і за час його намісництва Лавра перетворилася, придбала небачену благоліпність і красу.

Крім того, що були відреставровані братські корпуси, паломницькі будинки, прикрашена територія, також збільшилося число братії, що для будь-якого монастиря є найголовнішим показником життя. Якщо спочатку дев’яностих років минулого століття кількість братії обчислювалася декількома десятками, то тепер це — сотні. Зараз в монастирі несуть послух більше двохсот чоловік, з яких близько ста в священному сані — священицькому і дияконському.

Монастир розвивається і успішно існує в різних напрямах духовного, культурного і соціального життя, повноцінно працюють такі структури: видавничий, паломницький, інформаційний, транспортний відділи, звукостудія, відділ соціального служіння, іконописні та інші майстерні, свічковий завод, швейний цех, лавки, де можна вибрати священицькі облачення і повсякденний одяг. Відкрито кілька трапезних, розрахованих на те, що Лавру відвідують паломники, які хочуть причаститися Святих Христових Таїн.

Також в Лаврі своїми силами братія випікає просфори і хліб.

Періодично проводяться православні фестивалі, концерти, виступи творчих колективів, виставки, ярмарки.

На території сучасного монастиря розташовані і Київські духовні школи, відроджені в 1989 році, працюють православно-катехізаторські курси.

Лавра є місцем, де знаходиться резиденція Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, а також Синодальні відділи нашої Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: