Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

12.11.2020

Доступний для скачування шостий номер журналу для духовенства «Пастир і паства»

news.church.ua

Screenshot_3Вийшов у світ шостий номер журналу для духовенства «Пастир і паства» (завантажити pdf), який публікується з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Відкриває номер, що стало вже доброю традицією, інтерв’ю з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Предстоятель УПЦ відповідає на злободенні питання: про розкол в Православ’ї в результаті антиканонічних дій Константинопольського Патріархату, про перетворення храму Святої Софії в мечеть, про електронні документи, а також про звершення Таїнств в умовах пандемії коронавірусу.

Наступний матеріал — інтерв’ю з керуючим справами УПЦ митрополитом Бориспільським та Броварським Антонієм (Паканичем), в якому він також говорить про життя Церкви в умовах карантинних обмежень, про сучасний духовний стан Європи, про значення храму Святої Софії для нашого народу. Також владика піднімає тему, яка торкнулася сердець багатьох православних — залишення духовного сану відомим грецьким богословом архімандритом Андрієм (Конаносом).

Протоієрей Ігор Рябко в статті «Парафіяни — це безпритульні або, все-таки наші діти?» підіймає дуже важливе питання про відносини кожного конкретного прихожанина зі своєю громадою. Через неправильне розуміння цих відносин відбувається безліч проблем: від міграції віруючих від приходу до приходу до ворожнечі до Церкви з боку тих людей, які хрестилися в Церкві.

Далі наведені роздуми Святішого Патріарха Кирила про богослужіння, проповіді та проосвіту народу. Про проблеми, які існують у цих сферах і про шляхи їх подолання.

Незвичайна тема підіймається в публікації «Дитина з аутизмом в храмі». Таких дітей, на жаль, чимало. Про особливості церковного життя таких дітей, про ставлення до них батьків і членів громади розповідає батько особливої дитини протоієрей Димитрій Гарчук.
Ще одна важлива проблема розглядається в статті «До проблеми переведення священників». Своїми думками ділитися з читачами архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп (Гончаренко).

Про демографічну катастрофу в Україні та Європі, про проблему мігрантів, про небезпеку втратити Православ’я як віру нашого народу — в публікації «Камо грядеши?» Кирила Александрова. Автор наводить шокуючі цифри та пропонує шляхи виходу, деякі з яких можуть здатися досить болючими.

Завершує шостий номер журналу «Пастир і паства» матеріал про недавнє протистояння влади і Церкви в Чорногорії. Протистояння, в якому Церква здобула перемогу. Про митрополита Чорногорсько-Приморського Амфілохія (Радовича), втрата якого переповнила великою скорботою серця мільйонів віруючих не тільки в Сербії й Чорногорії.

Нагадаємо, редакція журналу «Пастир і паства» запрошує пастирів і архіпастирів взяти участь у формуванні тематики наступних номерів журналу. Читачі можуть також передати по телефону, електронною поштою або в соцмережах інформацію і питання для Предстоятеля УПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: