Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

05.11.2017

«Через Діву ми знайшли вічне життя»

иеромонах Иннокентий

Щорічно 6 листопада Свята Православна Церква урочисто підносить свої молитви перед особливою іконою Пресвятої Богородиці, іменованою «Всіх скорботних Радість».

Ікону почали почитати здавна, і її історія має безпосереднє відношення до нашої Святої Печерської обителі. Збереглося свідчення про те, що сторож цього храму часто бачив Якусь Жінку, Котра приходила до важкохворих, і після Її відвідування вони видужували. Не маємо і ми сумніву в тому, що приходила до хворих саме Пресвята Богородиця, Яка Своєю всесильною допомогою преподавала зцілення всім, хто з вірою і надією прибігав в своїх молитвах до Неї.

Через століття цей чудотворний образ Богородиці був загублений, але зараз в нашій святій обителі існує храм на честь цієї ікони Преблагословенної Діви, і кожен, хто молиться перед чудесним образом, отримує благодатну допомогу і вирішення життєвих негараздів, які відвідують його в цьому земному житті.

Святі отці кажуть, що тілесна хвороба виникає від гріховного стану людини. Кожен скоєний гріх проявляє себе через немочі тіла. І тільки через істинне покаяння людина може отримати дійсне зцілення від усіх цих скорбот і хвороб.

Пошкодженість людства гріхом тягне за собою страждання не тільки душі, а й тіла. І тому, вшановуючи цей чудотворний список, кожен християнин просить позбавити його від недуг і скорбот, які відвідують його душу. На іконі Пресвята Богородиця зображується в оточенні людей, якими оволодівають скорботи і недуги, а також ангелами, котрі від Її імені посилають людям зцілення та позбавлення від цих життєвих негараздів. І дивлячись на те сяйво, в якому зображена Богородиця, людина не може не відчути Її благодатну поміч.

Примітно, що на деяких списках цієї ікони зображуються святі люди — ті, хто вже за життя заради молитов Пречистої Богородиці змогли досягти тієї невимовної радості і споглядання цього Божественного сяйва, до яких покликана кожна людина. Наслідуючи їх життя і їх молитовний подвиг, кожен з нас так само повинен прибігати до всесильної допомоги Пресвятої Діви Марії, щоб за Її молитвами отримати зцілення від усіх своїх недуг, позбутися скорбот і разом з усіма святими досягти Царства Небесного.

Але Царство Небесне, як вчить нас Свята Православна Церква, силою здобувається. І для досягнення цієї вічної благості необхідне зусилля і особистий подвиг кожної людини.

«Діва вигнала нас з раю, — говорить святитель Іоанн Златоуст, маючи на увазі нашу праматір Єву, — і через Діву ми знайшли вічне життя: чим засуджені, тим і увінчані».

Вінець цього визволення та зцілення уготований кожному з нас, потрібно тільки прикласти деякі зусилля. Спробувати самому позбутися своїх пристрастей, використовуючи при цьому багатющу скарбницю Православної Церкви, ті правила, які ми всі знаємо: якщо нас образили — пробачити, якщо самі когось образили — просити вибачення і каятися на сповіді, не відповідати злом за зло. І найголовніше — любити Бога і свого ближнього.

І тоді молитвами Пресвятої Богородиці, Яка оспівується в тропарі Її свята як «Всіх скорботних Радість і скривджених Заступниця, і голодних Годувальниця, сумних Втіха, захоплених пристрастями Пристановище…», Господь позбавить нас від усіх скорбот і негараздів. А для цього безперестанно і всім серцем будемо звертатися до Преблагословенної Діви: «…Твої бо існуємо раби, не будуть також посоромлені…»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: