Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Бібліотека

Посетити сайт бібліотеки

Спрадавна головною метою книжкової справи було не тільки записати всі події в хронологічному порядку, а й зберегти всі ці історії і відомості для майбутніх поколінь. З моменту заснування на Київських пагорбах монастиря його насельники не тільки самі користувалися сучасними їм літературними джерелами, але саме Печерський подвижник — преподобний Нестор Літописець своїми великими трудами поклав початок написанню хронік.

Описавши значущі події, які мали місце в Стародавній Русі, преподобний Нестор мав продовжувачів цієї великої справи. Завдяки їх працям ми знаємо нашу історію, а завдяки працям монастирських бібліотекарів ми маємо можливість познайомитися не тільки з першоджерелами, а й досить багатими зібраннями стародавніх книг, які зараз зберігаються в самих різних монастирях. Тисячу років в Печерському монастирі збирали і дбайливо зберігали рукописи і друковані книги.

Є бібліотека і в Лаврі на Печерських пагорбах міста Києва. Найбільшу популярність лаврська бібліотека набула при митрополитові Флавіані (Городецькому). Владика все життя збирав книги, побудував корпус для бібліотеки, сам особисто писав картки для бібліотечного каталогу. Бібліотечним фондом могли користуватися не тільки монахи, а й жителі міста Києва. Під час Великої Вітчизняної війни було вивезено близько п’ятисот тисяч книг.

Крім цього, більшість цінних історичних рукописів і книг були передані в державні бібліотеки після закриття монастиря, але все ж лаврська бібліотека змогла зберегти той дух стародавнього монастиря і його історії, передаючи його нинішнім поколінням — насельникам обителі і тим, хто відвідує нашу бібліотеку.

Тут є і старі книги, і нові видання, періодика, яка в широкому асортименті зараз випускається в церковних друкарнях. Творіння святих отців, художні книги, журнали, рукописні тексти, стародавні видання — це лише малий перелік того, що зберігається в лаврській бібліотеці і за збереження чого також відповідає братія монастиря, яка несе тут свій послух.

Преподобний Симон Суздальський, що в Ближніх печерах почиває, є автором «Слова про створення церкви Печерської» і багатьох інших творів, але цим своїм творінням він одним з перших започаткував бібліотечну справу нашої обителі, яка працями братії Києво-Печерської Лари не згасає і до теперішнього часу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

;