Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Прп. Євфимій схимник (XIV)

evfimiy_shim

Пам’ять 2 лютого

Преподобний Євфимій жив чисто і безмовно і наслідував чернечим чеснотам преподобних. Часто з великим благоговінням приносив він безкровну жертву і своїми звичайними молитвами досяг духовного спілкування і співбесіди з Ангелами. А коли був посвячений в схиму, тоді, віддавшись подвигу безмовності, ні з ким ні про що не розмовляв. Одна молитва в церкві і келії була в його устах. Також ніякої їжі, що готується на вогні, він не вкушав, як їжу вживав тільки зілля. І нині їжею райською неоскудно насолоджується і з Ангелами безперестанно славословить Бога і молиться про нас.

В опублікованому Н. Барсуковим списку «Книги глаголемої» серед святих «града Києва» названий «преподобний отець Євфимій іеросхимник мовчальник».

На карті 1661 р. сподвижник згаданий як «Євфимій ієросхимонах», в 1703 році як «Євфимій», на більш пізній карті, імовірно 1744 року, «преп. Євфимій схимник». Видане владикою Модестом старовинне монастирське рукописне сказання говорить:

«Преподобний Євфимій, як в схиму постригся, ніколи ні з ким, ні мало, ні багато не розмовляв, а тільки молився в церкві в келії».

Окремо пам’ять подвижника відзначається 2 лютого (20 січня за ст. ст.), в день преподобного Євфимія Великого.