Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

События

10.02.2009

Заслуженный регент Украины Михаил Литвиненко ушел на пенсию

В праздник новомучеников и исповедников земли Русской в Трапезном храме Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры заслуженный регент Украины Михаил Семенович Литвиненко управлял Митрополичьим хором в последний раз.  По окончании Божественной Литургии наместник Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры архиепископ Павел обратился к Михаилу Семеновичу со словами благодарности за многолетние труды на благо Православной Церкви:  «Сьогодні, дорогі брати та сестри, була остання Літургія, якою управляв наш шановний Михайло Семенович. Шістдесят вісім років Михайло Семенович стояв біля олтаря Господнього. Його незламна віра, любов до Бога, до ближнього – це найкращий приклад служіння Богу. Неодноразово він дивився смерті в очі, його примушували відректись від Христа, але він пам’ятав, що це життя тимчасове, а вічне життя – тільки у Бога. Сьогодні Михайло Семенович попросив дати йому можливість відпочити у його, як він каже, 82 роки, хоча він міг би ще довго правити слово Божественної істини, тішити наші серця і славити Бога. Михайле Семеновичу, майже п’ятнадцять років ми з вами разом в Лаврі і я дуже вдячний Богові, що маю можливість спілкуватися і співпрацювати з такою прекрасною людиною. Блаженніший Митрополит Володимир просив передати Вам найкращі вітання і слова про те, що він ніколи не забуде Ваших трудів і в будь-яку хвилину готовий допомогти Вам.

Сьогодні, Михайле Семеновичу, ми дякуємо Вам за Ваші труди, за те, що у 90-ті роки Ви не злякалися нікого і нічого. Коли Церквою було сказано, що Денисенко – нинішній розкольник Філарет – уже більше не Предстоятель нашої Церкви, Ви, співаючи останню Літургію у Володимирському соборі, проспівали славослов’я Блаженнішому Митрополиту Київському Володимиру і прийшли у напівзруйновану духовно і тілесно Лавру. Мільйони людей у Києві і не тільки у Києві, але й по всій Україні та далеко за її межами знають Вас як композитора та регента від Бога. Нехай Господь дарує Вам довголіття і сили. Ми просимо Вас сьогодні, щоб Ви і надалі не залишали святу Лавру, щоб Ви і надалі приходили на служіння акафістів Успінню Божої Матері та святій Великомучениці Варварі, молились,  подаючи всім нам приклад, і з батьківською любов’ю підказували – що так, що не так, як Ви завжди це робили. Нехай Господь дарує Вам здоров’я і довголіття. Спаси Вас, Господи, за Ваші труди.  Ми і надалі, Михайле Семеновичу, проситимемо архістратига Михаїла, Вашого небесного покровителя, щоб він Вас оберігав, щоб він Вас тримав на цьому світі як доброго свідка істинної і канонічної Церкви Христової. Прийміть ці квіти і многая Вам літа».

После слов Владыки Митрополичий хор и хор Киевских духовных школ исполнили Михаилу Семеновичу многолетие, а наместник обители архиепископ Павел преподнес икону архистратига Михаила и букет цветов.

Обращаясь к присутствующим, заслуженный регент главного церковного хора Украины сказал: «Вся моя жизнь, мои помыслы, все мои маленькие таланты обращены к служению Господу. Все моральные и физические силы я отдавал на служение Богу. И ныне, расставаясь с делом всей моей жизни, я могу сказать, что сегодня вы присутствуете на первом моем «погребении». Я очень надеюсь на милость Господню и на ваши молитвы. Может быть, кто-нибудь когда-нибудь вспомнит обо мне, и ваша память, ваша молитва будут для меня лучшим подарком. Спаси всех вас, Господи».

Фото архимандрита Нифонта

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.Редакция сайта www.lavra.ua

Темы

Похожие материалы

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: