Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Богослужения

09.11.2011

В Лавре молитвенно почтили 955-летие со дня рождения преподобного Нестора Летописца

9 ноября, в день памяти преподобного Нестора Летописца, в Трапезном храме Киево-Печерской Лавры была совершена Божественная литургия.

Богослужение возглавил митрополит Вышгородский и Чернобыльский Павел, наместник Святой Успенской Киево-Печерской Лавры. Его Высокопреосвященству сослужили: секретарь Предстоятеля УПЦ глава ОВЦС УПЦ архиепископ Переяслав-Хмельницкий и Вишневский Александр, архиепископ Гурий, ректор КДАиС архиепископ Бориспольский Антоний; епископы: Нежинский и Прилукский Ириней, Кировоградский и Новомиргородский Иоасаф, Васильковский Пантелеимон, Корсунский Нестор, Ракитнянский Никодим, Дрогобычский Филарет; духовенство и гости КДАиС в священном сане.

https://youtu.be/Mf655WJf7OA

По окончании Божественной литургии митрополит Павел обратился со словом приветствия к ректору Киевских духовных школ архиепископу Антонию.

Затем в Актовом зале Киево-Печерской Лавры (корпус №45) состоялась официальная часть торжеств, посвященных актовому дню Киевских духовных школ.

Открывая торжественный акт, Владыка Павел зачитал поздравительное слово Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира: «Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико-ректор, шановні професори, викладачі та студенти, возлюблені о Господі отці, брати та сестри!

З ласки Божої цього річ ми знову святкуємо наше академічне свято, яке уже протягом багатьох років звершуємо в день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який є небесним покровителем Київських духовних шкіл. Ім’я цього ченця стоїть у витоків писемності на території нашої Батьківщини, а древнє літописання на теренах історичної Київської Русі бере свій початок від його пера. Стараннями Києво-Печерського подвижника часовий відлік нашого християнського буття починається на сторінках давніх рукописей, авторство яких належить преподобному. Невтомний труд Нестора назавжди закарбував в книгу життя першопочатковий хід історії та культури українського народу. З глибини прийдешніх віків і до наших днів вдячні покоління зберігали пам’ять преподобного Нестора Літописця. Свій вклад в її збереження та примноження щоденно роблять і духовні школи матері міст руських, що перебувають під його безпосереднім заступництвом. Сьогодні життєвий подвиг та неоціненний внесок святого у вітчизняне історико-культурне середовище створюють натхненний приклад для наслідування в очах сучасного студентства, викладача та священнослужителя столичних духовних шкіл. Приносячи в цей святковий день наші привітання високому зібранню, бажаю Владиці-ректору та усьому професорсько-викладацькому колективу, студентам нових творчих та інтелектуальних здобутків в царині освіти і науки. Молитвами преподобного і богоносного отця нашого Нестора Літописця Всеблагий Творець неба і землі нехай обдарує всіх нас Своїми безмежними милостями і щедротами. Прикликаю на всіх Боже благословення. Володимир, Митрополит Київський та всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви».

Также наместник Лавры обратился ко всем собравшимся с поздравительной речью: «Особисто від себе та братії Києво-Печерської Лаври вітаю вас із цим великим і радісним святом. Бажаю, дорогий Владико, щоб і надалі Ви лишалися добрим пастирем, батьком для своїх студентів, для братії та віруючих людей. І нехай Господь допомагає Вам у Вашому нелегкому служінні. А вам, дорогі студенти, бажаю одного: бути послушними вчителям, здобувати гарну освіту, щоб ви були достойними пастирями Церкви Христової, тому що прийде час, коли Господь покличе, і тоді кожен із вас дасть відповідь не тільки за себе, а й за всіх, кого Господь вручить вам. Зі святом!»

Андрей Середа
Фото, видео Дениса Дудника

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Темы

КДАиС юбилей прп.Нестор

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: