Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Богослужіння

02.09.2018

У Неділю 14-ту після П’ятидесятниці митрополит Павел молився в храмі Всіх святих


В чотирнадцяту неділю після свята Святої Трійці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі Всіх святих на місці будівництва кафедрального собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бородянський Варсонофій, а також братія і гості храму в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, нагадавши, що щодня Свята Церква пропонує нам для прочитання уривки зі Священного Писання «для того, щоб ми зрозуміли ту правду і істину, про яку невпинно йдеться в Святому Євангелії і Апостольських посланнях, коли Господь закликає нас до спілкування. Але дуже часто ми не чуємо Бога, не чуємо Його голосу, не чуємо Його призову, не можемо побачити Його в Писанні, коли Він до нас звертається, тому що нас заглушає світ. І тому дружба зі світом завжди переходить у ворожнечу з Богом, тому що ми лінуємося молитися, не хочемо постити, намагаємося виправдати себе якимись хворобами, життєвими негараздами, аби тільки порушити заповіді. І сьогодні апостол говорить нам про те, що Господь призвав людину з небуття в буття, нагородив нас Своїм образом, і найголовніше — Він послав Утішителя, Духа Святого, Який є путівником нашого з вами життя. І коли тільки людина прокидається від цього гріховного сну, вона стає на той шлях, який веде до тихої пристані Царства Небесного!»

Далі владика розповів про зміст сьогоднішнього євангельського читання та про значення перебування людини в істинній Церкві Христовій, продовживши: «Ми бачимо все те, що діється в світі, який живе без Бога і поза Церквою: неправда, злість, немилість, злодійство. Світ усіма силами намагається принизити християнина, змусити його відректися від віри, від Бога, відійти від Церкви. І той, хто не може витримати випробувань і відрікається, навіть не замислюючись про те, які муки чекають його душу в вічності, тому що наше земне життя в порівнянні із тим, що таке вічність — ніщо. Тому, дорогі брати і сестри, давайте будемо уважними до себе, до свого життя і до своїх вчинків, поміркуємо над тим, що Господь нам дав, подякуємо Йому за ті великі благодіяння, які Він дає нам, щоб всім нам досягти тихої пристані Царства Небесного і стати спадкоємцями вічних благ, приготованих праведникам і всім святим, що одвіку благоугодили Богу!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Варсонофію, братії, які співслужили, і всім присутнім в цей день в храмі за молитви, після чого привітав благочинного храму протоієрея Віктора Дороботія з 45-річчям від дня народження, побажавши йому «кріпості сил і безперестанної допомоги Божої в його священичому служінні».

На завершення Намісник Києво-Печерської Лаври привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: