Онлайн трансляция | 12 сентября
Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Мероприятия
Національний Києво-Печерський заповідник запрошує відвідати виставки, приурочені до визначних дат і подій лаврської історії
Українська Православна Церква
14 липня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася фотовиставка “Миттєвості історії”, присвячена 960-річчю заснування Києво-Печерської лаври і 85-ій річниці створення Заповідника. Виставка розташована просто неба, вздовж головної вулиці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що веде до Успенського собору.
Вже майже тисячу років на високих дніпрових кручах височить Києво-Печерська лавра – найбільший і найвизначніший православний монастир України. Звідси бере початок наше мистецтво і писемність, тут були написані перші вітчизняні ікони, творили перші літописці, заснована перша вітчизняна лікарня та одна з перших українських друкарень. Упродовж століть неповторне поєднання лаврської архітектури з унікальним природним ландшафтом залишаються джерелом мистецького натхнення. З появою фотомистецтва наприкінці XIX ст. з’являються і фотографічні зображення Києво-Печерської лаври.
У світлинах постають фрагменти історії Лаври і Заповідника за останні 100 років, віддзеркалюючи невпинний плин життя. Фотокамера ніби вихоплює моменти з життя святині – як трагічні, так і урочисті. У хронологічному порядку розташовані понад 200 фото – видових і салонних, зроблених наприкінці XIX – на початку XX ст. переважно в лаврській фотомайстерні, заснованій у 70-х рр. XIX ст. Найбільш ранніми з представлених є види територій Ближніх і Дальніх печер Києво-Печерської лаври 1882 р.
У 1926 р. у нелегких історичних умовах з метою збереження і дослідження спадщини Києво-Печерської лаври – невід’ємної частини національного і світового культурного надбання, держава створила Києво-Печерський заповідник. Зусиллями його співробітників вдалося донести до нащадків неповторний архітектурний ансамбль та найкращі вітчизняні пам’ятки духовності і культури. Зацікавлять глядачів фотографії періоду заснування Всеукраїнського музейного містечка, німецько-фашистської окупації Києва 1941–1943 рр., післявоєнної відбудови, фото з життя відродженої в 1988 р. Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, відтворення Успенського собору, інших актуальних подій у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Відвідувачі побачать фотопортрети видатних особистостей, долі яких були пов’язані з цим святим місцем.
Експозиція створена за фотоматеріалами, які зберігаються у фондах Заповідника, архівах і приватних колекціях.
26 липня 2011 року об 11 годині у Національному Києво-Печерскому історико-культурному заповіднику відкриється виставка ”Іверія та Києво-Печерська лавра – благодатні угіддя Пресвятої Богородиці”.
Експозиція організована з нагоди першого візіту в Україну Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії, Архієпископа Мцхетського і Тбіліського Іллі II у рамках святкування Дня хрещення Русі. Демонструються близько 200 пам’яток церковного мистецтва XVІІ–XX століть із зібрання Заповідника, які висвітлюють історичні і духовні зв’язки між Україною та Грузією, Українською та Грузинською Православними Церквами. Переважна більшість експонатів представлена широкому загалу вперше.
Обидві країни розділяють тисячі кілометрів, в кожній – свої мова, культура, але вони споріднені давньою православною традицією. За переказами, там проповідував слово Боже святий апостол Андрій Первозванний. Іверія (давня назва Грузії) однією з перших запровадила християнство у 326 р. за часів святої рівноапостольної Ніни. Через шість з половиною століть, у 988 р., святий рівноапостольний князь Володимир хрестив Київську Русь.
Іверія, Києво-Печерська лавра, так само як і Свята гора Афон здавна у православному світі вважаються земними уділами Богородиці. Чільне місце в експозиції займає образ Іверської Божої Матері, однієї з святинь гори Афон, який має грузинське походження. Представлені ікони інших святих, які вшановуються віруючими обох країн. Експонуються численні срібні та різьблені дерев’яні хрести, церковне начиння, прикрашені пишним карбуванням, витонченим гравіюванням. Унікальними для збірок України є пам’ятки грузинського гаптування ХVІІ ст. – палиця та хрещатий покрівець. До колекції Заповідника вони надійшли з зібрання Церковно-Археологічного музею при Київській духовній академії.
Свого часу Україна та Грузія входили до складу Російської імперії, що позначилося, зокрема, на діяльності Церкви. До експозиції увійшли портрети київських митрополитів Ісидора (Никольського), Іоаникія (Руднєва), Флавіана (Городецького), які в ХІХ ст. очолювали Грузинський екзархат Російської Православної Церкви. Євгеній (Болховітінов), митрополит київський, відомий історик і археолог, на початку ХІХ ст. першим ознайомив російську освічену громадськість з історією і культурою Грузії у книзі „Историческое изображение Грузии в политическом, церковном и учебном ее состоянии”.
Цікаві матеріали, пов’язані з особою ієрарха Антонія (Абашидзе) (1867–1942), представника давнього грузинського князівського роду. Фотографії шанованого старця відносяться до київського періоду його життя. У 1941–1942 рр. під час німецько-фашистської окупації Києва схимоархієпископ Антоній був організатором відродження Києво-Печерської лаври і духовним наставником братії. Похований на території лаврських Ближніх печер. Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про його уславлення як місцевошанованого святого (Журнал засідань від 14.06.2011 р.).
Виставка проводиться за благословення Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира (Сабодана).
Наша адреса: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 4, вулиця Лаврська, 21.
Акредитація представників ЗМІ 21-22.07.2011 року в прес-службі УПЦ:
(044) 255-12-56
е-mail: presschurch@gmail.com
Телефон для довідок: (044) 254-52-65.
Підготувала О.Черняхівська
Фотогалерея:
Редакция сайта www.lavra.ua
Темы
Заповедник виставкаПохожие материалы
Мероприятия
Братия участвовали в открытии выставки «Нашего Печерского сада эти гроздья и цветы» 27.08.2021Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: