Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Поздравление

20.04.2009

Наместник принял пасхальные поздравления от братии монастыря

В день светлого Христова Воскресения братия Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры поздравила наместника обители Высокопреосвященнейшего архиепископа Павла с праздником Пасхи, Днем рождения, а также 12-летием со дня архиерейской хиротонии.

Поздравительное слово от братии произнес архимандрит Варсонофий, казначей монастыря: «Христос Воскрес! Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико! Нині торжествує Лавра з приводу Свята із свят, Торжества із торжеств, Світлого Христового Воскресіння, а також дня Вашого народження та архієрейської хіротонії. Дозвольте нам, лаврській братії, привітати Вас із цим потрійним святом.

Святитель Кирил Александрійський свого часу сказав, що Бог став людиною для того, щоб дати людині те, до чого ми всі покликані – можливість обожитися. Ви, Владико, своїм прикладом, своєю молитвою, своїм прагненням служити Господу щодня вказуєте нам на цей шлях до обожіння і є для нас прикладом того, як за допомогою благодаті Воскреслого Христа досягнути його.

Владико, ми молимось, щоб Христос Спаситель благословляв Вас, щоб Ви і надалі піклувалися про благоденство і відродження нашої святої обителі. Дозвольте у цей святковий і радісний день подарувати Вам ці пасхальні писанки, розписані згідно з нашими православними традиціями до свята Пасхи Господньої.

Христос Воскрес!

Отвечая на поздравление братии, Владыка Павел сказал: «Ваші Високопреподобія, Преподобія, дорогі отці, братіє! Я сьогодні не буду багато говорити, тому що нинішнім святом уже сказано все: «Христос Воскрес!»

Христос Воскрес і дарував нам милість воскреснути разом із Ним, тому ми повсякчас повинні зіставляти своє життя із цим великим святом. Народження Христа передвіщало сьогоднішній день. У стихирах на Страсному тижні, а також у Пасхальному слові сказано, що Господь прийшов у цей світ заради Адама та в образі Адама спас нас усіх, з’єднав із небом та Отцем Небесним. Це  велика милість Божа до роду людського.

Хочу подякувати Вам, братіє, за все: за 15 років мого намісництва, за 48 років мого життя, протягом яких Ви були поруч зі мною. Не знаю, скільки ще Господь визначить мені  жити, на все воля Божа, але ж я сподіваюся на Його милість й на Вас –  хто за мене грішного і недостойного молитовно взиває до Бога. Я Вам вдячний за все і ще раз сьогодні прошу Вас і благаю: бережіть святу Лавру. Лавра не потребує нас, вона була десятки років закритою і не втратила своєї сили, не втратила своєї святості, але не дай, Боже, нам, монахам, відпасти від Церкви, від Христа, від святої Лаври! А сьогодні як ніколи диявол намагається відвернути людину від істини.

Бажаю Вам, дорогі отці та братіє, щоб Воскреслий Христос Своєю милістю, Своєю благодаттю беріг кожного із нас у доброму здоров’ї й дарував нам вічне спасіння.

Христос Воскрес!

Редакция сайта

Фото иеродиакона Василия (Новикова)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: