Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

События

17.12.2011

Наместник Лавры совершил освящение накупольного креста храма при Киевской областной больнице

В день памяти святой великомученицы Варвары на территории Киевской областной больницы №1 возле строящегося храма в честь святой великомученицы духовенство Киевской епархии во главе с благочинным протоиереем Виталием Косовским, медицинский персонал больницы, возглавляемый заместителем главного врача Юрием Ивановичем Марухно, и верующие миряне встречали наместника Киево-Печерской Лавры  митрополита Вышгородского и Чернобыльского Павла.

По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира в день престольного праздника будущего больничного храма Владыка прибыл  совершить  чин освящения накупольного креста.  С пением праздничного тропаря  клирики приняли благословение у митрополита. Затем, облачившись, Владыка-наместник зачитал ряд молитвословий на освящение новосооруженного креста. После окропления креста святой водой митрополит Павел, а после духовенство и все присутствовавшие на памятном событии приложились к святыне.

Обращаясь к собравшимся со словом благодарности и назидания, наместник Лавры сказал: «Дорогі брати та сестри! Божою милістю, ми сьогодні здійснили чин освячення хреста для цього святого храму, який вже майже збудовано. Хрест є символом нашого спасіння, символом нашої радості, слави і Божого благословення.

Я сьогодні від усієї душі щиро дякую отцю-благочинному Віталію Косовському, який багато потрудився для того, щоб було зведено цей святий храм і на його бані сьогодні засяяв хрест.  Висловлюю подяку Миколаю Львовичу Анкіну, головному лікарю Київської обласної лікарні, на території якої збудовано церкву на честь святої великомучениці Варвари. Хочу подякувати Тетяні Володимирівні Засусі, Миколі Івановичу Орленку, Володимиру Євстахійовичу Бабію, Віктору Івановичу Ратушняку, Володимиру Петровичу Дейнезі та всім добрим людям, які доклали зусиль, пожертвували кошти, вболівали серцем і душею, щоб на цьому місці з’явився храм, щоб кожен зміг сюди прийти, подякувати Богу за Його велику милість, помолитися за Божественною літургією, під час якої за спасіння наших душ приноситься Безкровна Жертва.

Окремо хочу звернутися до голови парафіяльної ради отця-протодиякона Василія. Пройшло вже більше десяти років відтоді як Ви потрапили в автокатастрофу. Господь залишив Вас живим і Ви, на знак синівської вдячності, захотіли зробити для Бога велику радість – збудувати храм, щоб кожний, хто дійсно хоче спасти свою душу, міг прийти до Дому Божого і подякувати Господу за Його милість до нас. Невипадково Ви обрали святу великомученицю Варвару, на честь якої буде освячено храм. Як відомо, вона допомагає всім, хто бажає причаститися Тіла і Крові Господніх в останні хвилини свого життя, і молитовно звертається до неї із проханням по закінченні земного життя не проходити митарства, а одразу переступити поріг Царства Небесного. Свята великомучениця Варвара не лишила Вас у страшну хвилину катастрофи, і я знаю, наскільки Ви її любите, молитесь до неї. Вона не тільки зберегла Вас, але й зцілила своїм молитовним ходатайством перед Господом. Ви встали на ноги, щоб із часом на цьому місці, в лікарні, було зведено цей прекрасний храм. Нехай Господь дарує Вам сили завершити будівництво, сподобить Вас служити в цьому святому храмі і молитись, пам’ятаючи про ту хвилину, коли Господь поразив, але не умертвив Вас, щоб Ви стали прикладом для багатьох людей.

Господь не хоче смерті грішників, а всім нам бажає спасіння, щоб ми творили справи милосердя, до яких Він нас закликає. Зараз на баню цього храму підніметься хрест, і Господь завжди буде оберігати це місце, наше місто і кожного з нас. Нехай береже вас усіх Господь!»

Когда крест стали поднимать ввысь, утих сильный порывистый ветер, разбушевавшийся в этот день. Верующие провожали взором символ нашего спасения, водруженный на куполе храма, который, подобно кораблю, будет вести нас через буйное житейское море к тихой пристани – Жизни Вечной.

Андрей Середа, Алевтина Ильина 
Фото Дениса Дудника

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.Редакция сайта www.lavra.ua

Темы

Наместник Киев освящение вмц. Варвара

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: