Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Архив публикаций

01.09.2012

Михайло Згуровський, ректор НТУУ «КПІ»: «У нашому університеті глибоко шануються традиції Православної Церкви»

31 вересня в Національному технічному університеті України «Київський Політехнічний Інститут» відбулося свято посвяти в першокурсники. Привітати та благословити студентів на навчання було запрошено митрополита Вишгородського та Чорнобильского Павла , намісника Києво-Печерської Лаври. Редакція сайту поспілкувалася з ректором НТУУ «КПІ» Михайлом Захаровичем Згуровським.

lavra.ua – Пане ректоре, дозвольте привітати Вас з урочистою подією в житті університету – Днем першокурсника. КПІ славиться багатою історією та добрими традиціями. Розкажіть про них, будь ласка.

– Київський Політехнічний Університет заснований Імператором Миколою ІІ у 1898 році одночасно з Санкт-Петербурзьким і Варшавським політехнічними університетами. На той час Польща входила до складу Російської Імперії. Із самого початку в усіх трьох університетах були зведені храми. У нашому університеті церкву було присвячено святій рівноапостольній Марії Магдалині. Храм виконував вкрай важливу місію – його настоятелі були членами Вченої ради університету, опікувались студентами і викладачами. Особливо в роки революційного Радянського лихоліття багато професорів, студентів, науковців потребували моральної і духовної підтримки, і вони знаходили її в церкві святої Марії Магдалини. Храм проіснував майже 40 років і був зруйнований у 1937 році. Непроста і багатостраждальна історія. Мені розповідав один із наших видатних випускників – Борис Євгенович Патон, який вже 50 років очолює Національну Академію Наук України, що він народився в професорському будинку КПІ і його охрестили саме в церкві святої Марії Магдалини. Це є одна з фундаментальних традицій ВУЗу.

– Що на сьогоднішній день сприяє духовному зростанню студентів у стінах цього славетного ВУЗу?

– Незважаючи на те, що протягом останніх 20 років нам було дуже важко виживати, оскільки суспільство відійшло від пріоритетів точних знань і ми залишилися на узбіччі, але нас не полишали думки про те, як підтримати людей морально, як виховати молодь духовно. На сьогоднішній день нашим глибоким переконанням стала ідея відновлення церкви святої Марії Магдалини, де молоді студентські сім’ї мали б змогу обвінчатися, щоб їх діти були охрещені в ній, щоб ми могли відспівати наших професорів, а також відзначити важливі події в нашому житті. Тому ми хочемо відродити цю церкву і дуже важливо, що митрополит Павел, намісник Києво-Печерської Лаври, сьогодні відвідав нас. Без перебільшення це видатна подія в історії Національного технічного університету України «КПІ». Владика відвідав місце, де ми хочемо відновити церкву, ознайомився з архітектурним проектом, який ми готуємо, і дав нам дуже важливі поради, як зробити  правильно, не помиляючись, адже ми, інженери, в духовних питаннях можемо бути недосвідченими. Тому духовна підтримка Владики-намісника є дуже важливою для нас. Сьогоднішній візит митрополита Павла до нашого ВУЗу, посвята у першокурсники, відвідини місця, де ми хочемо відновити церкву, запам’ятається нам і увійде в історію університету.

–  На Вашу думку,  у чому полягає значення духовного виховання молоді, яка присвятила себе точним наукам? І яким чином здійснюється це виховання у КПІ?

– Ми розуміємо, що складна техніка, яку створюють наші випускники, наші науковці, не повинна приносити шкоду людям. Ми розуміємо, як мало ми знаємо про Всесвіт. Чим більше ми розширюємо горизонти науки, робимо нові відкриття, тим більше розуміємо, які ми маленькі у цьому Всесвіті, і тоді усвідомлюємо свою залежність від Бога. У нашому університеті глибоко шануються традиції Православної Церкви, і ми вважаємо, що це єдине духовне джерело моральної підтримки для людей, які створюють атомну енергетику, космічні кораблі, літаки та прилади, від яких залежить життя людства. Тому в КПІ протягом усіх років Незалежності нашої держави на усіх факультетах та кафедрах, для усіх студентів читається курс теології, , у студентів є можливість дізнатися про різні релігії і зробити порівняльний аналіз. Ми запрошуємо видатних діячів Церкви на публічні лекції і будемо дуже раді, якщо митрополит Павел знайде можливість виступити перед нашою молоддю. Це те можливе, що ми можемо зробити сьогодні. У межах можливого ми робимо все, щоб морально озброїти майбутнього творця ядерного реактора, майбутнього творця космічного корабля, літака, електричної станції, великої потужної машини тими духовними цінностями, які не дозволять йому спрямувати цю потужну величезну техніку на зло, а спрямують на творіння добра. Це наша філософія.

Андрій Середа www.lavra.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: