Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Архив публикаций

23.02.2012

Коментар Керуючого справами Української Православної Церкви архієпископа Митрофана стосовно рішень Священного Синоду УПЦ від 21 лютого 2012 р.


21 лютого за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України звершилось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Після засідання керуючий справами УПЦ, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан відповів на запитання журналістів.


— Владика Митрофан розкажіть про рішення, які були прийняті на засіданні Священного Синоду?

— Щойно завершилось засідання Священного Синоду нашої Української Православної Церкви, де були прийняті дуже важливі рішення. Це стосувалося серкретаря Предстоятеля УПЦ архієпископа Олександра. Одноголосно всіма членами Священного Синоду було прийнято рішення звільнити з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви та з посади головного редактора офіційного сайту архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра. На посаду ВЗЦЗ призначено архієпископа Бориспільського Антонія, ректора Київських духовних шкіл, а редактором сайту призначити Георгія Коваленка. Причиною таких змін, стала діяльність архієпископа Олександра, котра не завжди співпадала із офіційною священоначалія нашої Церкви. Після завершення засідань Священного Синоду, владика Олександр був не згоден з багатьма рішеннями і видавав це за рішення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Сьогодні перед засіданням всі члени Священного Синоду зустрілися з Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України. Від Предстоятеля присутні почули батьківську настанову, пораду та отримали благословення на проведення Священного Синоду УПЦ. Такі рішення були прийняті для того, щоб на кінець втихомирити ту не просту атмосферу, яка нажаль склалася сьогодні в нашій Церкві. В зв’язку із заявами архієпископа Олександра, які вносили смуту і давали привід різних інсценувань в багатьох ЗМІ, тому і було прийнято таке рішення Синоду. Не просте, складне, але ми віримо, що воно необхідне для нашої Церкви.

— Владика, чи обговорювалося такі кадрові зміни з Блаженнішим Митрополитом?

— Обов’язково, всі ці питання які виносилися сьогодні на Священний Синод було обговорено з Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Сьогоднішня зустріч всіх членів Священного Синоду із Предстоятелем УПЦ пройшла в дуже хорошій, добрій обстановці. Його Блаженство звернувся до присутніх з поздоровленням початку Великого Посту і попросив у всіх пробачення. Після чого члени Синоду задали питання Предстоятелю, в тому числі і щодо проведення засідання Священного Синоду.

Блаженніший Митрополит Володимир прекрасно розуміє ситуацію в Церкві і стояв на тій позиції, що на кожному постійному членові Синоду лежить відповідальність, котрі повинні турбуватись за єдність Святої Церкви, щоб все було згідно Священних канонів і правил.

— Владико Митрофан поясніть щодо листа, в якому Блаженніший не благословив проведення Священного Синоду?

— Як раз про це я і розповів. Для того всі члени Священного Синоду і звернулись до Предстоятеля УПЦ, приїхали щоб вирішити саме це питання, що було і зроблено. Блаженніший Митрополит Володимир має право змінювати свою думку, для того були наведені певні аргументи необхідності зібрання Синоду, тому Блаженніший і благословив його проведення.

— Як так сталося, що найближча людина до Предстоятеля таке чинила?

— Те що робить Священний Синод – це є правильно. Можна бути і близькою людиною до Предстоятеля, але не завжди робити добре для самої Церкви, тому саме через це і було прийнято таке рішення. Владика Олександр не правильно коментував рішення Священного Синоду. Представляв все, що діється на Синоді – є захопленням влади в Церкві, відстороненням Блаженнішого Митрополита Володимира від управління Церквою, де архієпископ розповів в одному інтерв’ю телеканалу. Були і інші подібні висовування, які несли багато не зрозумілого і проблемного в церковному середовищі. Через те з владикою Олександром проводилися бесіди, де пояснювали, що він повинен прислуховуватися до голосу своїх співбратимів – єпископів. Але на жаль він лишився не переконливим, котрому важко щось довести і лишався впевнений в своїй правоті. Він робив від імені Блаженнішого Митрополита Володимира такі речі, які компрометували Предстоятеля УПЦ і нашу Святу Церкву.

— Владико, в якому статусі знаходиться сьогодні Блаженніший Володимир?

— Сьогодні Блаженніший Митрополит Володимир знаходиться в статусі людини, котра проходить реалібітацію після тяжкої хвороби і звичайно Його Блаженство лишається нашим Предстоятелем Української Православної Церкви. Згідно статуту, коли необхідно вирішувати питання синодально, то збирається Священний Синод під головуванням старішого за хіротонією постійного члена Синоду.

— Владико ще розглядались на засіданні якісь інші питання , наприклад згідно змін до статуту?

— Змін до статусу не вносилися, тому що комісія не розглядала ці питання.

Сайт Київської Митрополії http://orthodox-church.kiev.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: