Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

23.01.2017

Святу Богоявлення і сповідницькому подвигу святих молодіжна зустріч була присвячена

Традиційно перед початком зустрічі ієромонах Гліб — куратор курсів служив молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці перед її образом «Додавання розуму». Після закінчення молебню він звернувся до всіх присутніх зі словом повчання, привітав зі святом Хрещення Господнього і представив гостей.

Ієродиякон Анатолій першим виступив перед аудиторією з розповіддю про значення свята Богоявлення, історію його встановлення, про обряди і традиції, пов’язані з цим святом. «Багато обрядів — тільки навколоцерковні, — уточнив отець Анатолій, — не мають ніякого відношення до істинного християнства і православного наповнення свята Богоявлення».

В день цієї зустрічі Православна Церква вшановувала пам’ять святителя Филипа II, Митрополита Московського і всієї Русі, чудотворця. Отець Анатолій розповів про житіє, безстрашне сповідання правди перед лицем Божим, коли він викрив царя Івана Грозного, про мученицьку смерть Божого обранця, про чудеса, що звершуються за молитвами святого і до цього дня.

Далі взяв слово заступник куратора курсів ієродиякон Піор. Він продовжив розпочату тему, більш детально зупинившись на особистісних характеристиках царя Івана Грозного і складності історичної епохи XVI століття на Русі, розповів про протиріччя, які виникали між різними соціальними класами того часу, а також про сучасні дослідження тієї епохи.

Отець Піор розповів про житіє святого преподобного Іони (Київського), який жив в XIX столітті в місті Києві, пройшовши 100-літній життєвий шлях. Прославився він тим, що йому безліч разів являлася Пресвята Богородиця, а також вчиненням безлічі чудес як під час його життя, так і по смерті. «Його ще називають посмертним мучеником, — сказав ієродиякон Піор, — в 60-і роки ХХ століття його могила була сплюндрована, а мощі піддалися нарузі. Але незважаючи на все це Господь зберіг його нетлінні останки, і тепер ми маємо можливість молитися перед ними, а він перебуває в сонмі Київських святих».

Потім слово було надано ієромонаху Григорію, який у своєму виступі зупинився на важливості духовного вдосконалення людини для сприйняття спасительної благодаті.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 29 січня 2017 року в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: