Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

14.12.2017

«Радуйся, Варваро, невісто Христова прекрасна»

иеромонах Иннокентий

Життя і страждання святої великомучениці Варвари як ніколи знаходять актуальність в наш час. Все те, що було пов’язано з її стражданнями, надихало і продовжує надихати християн з усього світу в усі віки. Вона є однією з найбільш знаменитих і шанованих святих всього християнського світу, і її ім’я об’єднує християн не тільки православного віросповідання, а й інших конфесій.Народилася свята Варвара в сім’ї язичника Діоскора в III столітті в місті Іліополі. Бачачи красу своєї дорослої доньки, батько з обережності замкнув її у вежі, де через споглядання зовнішнього світу вона прийшла до висновку, що створити цю красу міг тільки Премудрий Творець. За Промислом Божим, коли її батько був тимчасово відсутній, святая вийшла з вежі і після знайомства з християнським священиком прийняла Святе Хрещення.

Дізнавшись про це, батько святої Варвари наказав бичувати її воловими жилами, а рани розтирати волосяницею. Було явлено чудо Боже тим, що вона стійко витримала всі ці випробування. Після катувань Діоскор обезголовив свою дочку, після чого його наздогнала відплата — він був вражений блискавкою.

Дізнаючись про подвиги мучеників за Христа, багато хто ставить питання — а чому зараз немає таких чудес, які були явлені і мали місце в Стародавній Церкві? І відповідь на це питання полягає в тому, що зараз немає необхідності в такій великій кількості чудес для поширення християнської віри, але навіть якщо по вірі деяких угодників вони і зараз будуть відбуватися — мало хто щиро покається в наш час загального скептицизму і відходу від істини.

«Нинішнє припинення знамень є доказом не того, що Бог принижує нас, але того, що Він робить нам честь. Він зробив це, бажаючи показати віру нашу: що ми віруємо в Нього без застав і знамень», — говорить святитель Іоанн Златоуст. І зараз віруючих не так багато, як в IV столітті, але причини відкриваються вже інші, а головна з них — тотальне безвір’я, якому не допоможуть навіть чудеса. В наш час немає тих гонінь, які були в перші три століття земного буття Церкви, і Господь не вимагає від нас того, на що ми не здатні за своїми немочами. Але при цьому не варто забувати і про те, що в будь-який момент, нехай навіть найнесподіваніший, потрібно бути готовими постраждати.

«Дай мені, сину мій, своє серце…» (Прип. 23:26), — чуємо ми слова від Господа, і в цьому заклику приховано все те, що потрібно Господу від нас, незалежно від історичного періоду життя Церкви. Ми повинні завжди бути добрими християнами, відкриваючи своє серце Богу і не закриваючи його для людей, які так потребують нашої допомоги і підтримки. Нагодувати голодного, напоїти спраглого, провідати заточеного в темниці, відвідати хворого, подати руку допомоги тому, хто потребує її, підтримати людину добрим словом — ось все те, що ми зараз можемо зробити для Бога, якщо дійсно Його любимо.

Прославилася свята Варвара і тим, що за її молитвами Господь визволяв людей від марної, раптової смерті, яка є найстрашнішою, так як людина в такому випадку не мала можливості покаяння і йшла в інший світ з неочищеною совістю. Щовівторка і в нашій святій обителі за давньою встановленою традицією перед пізньою Божественною Літургією звершується читання Акафісту святій Варварі. Віримо і молимося, що заступництвом святої великомучениці Варвари Господь і всіх нас позбавить від бід і напастей, даруючи нелицемірну любов до ближніх, щире покаяння і сердечне примирення.

Мощі святої Варвари спочатку були перенесені до Константинополя, а потім вже після Хрещення Русі привезені до Києва. І те, що зараз вони перебувають у Володимирському соборі, який в даний момент належить невизнаному Православними світом «Київському Патріархату», дарує нам надію на те, що в кінцевому підсумку клопотанням святої Варвари всі ті, які знаходяться за церковною огорожею, повернуться в Отчий дім, і буде «…отара одна й Один Пастир» (Ін. 10:16).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: