Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.11.2017

На молодіжній зустрічі молилися за Святішого Патріарха Кирила

Молебнем з особливими молитвами про дарування довголіття Патріарху РПЦ Кирилу, який звершив ієромонах Гліб, почали учасники молодіжних зустрічей своє чергове засідання.

На початку бесіди активні учасники презентували книгу для дітей з порушенням слуху. Ці діти мають особливі потреби в процесі навчання і християнського виховання. Тому з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія побачила світ книга, підготовлена викладачем Київських духовних шкіл Анною Андріївною Блощинською українською мовою «Православна дактильная абетка для нечуючих дітей». Радує, що за допомогою цих матеріалів українські православні педагоги і їх вихованці зможуть дізнатися, як мовою жестів пояснюється те чи інше поняття, що відноситься до церковної лексики.

Далі слово було надано ієродиякону Анатолію, який, базуючись на святоотцівському Переданні, дав тлумачення недільного апостольського читання: «Він бо наш мир, що вчинив із двох одне й зруйнував серединну перегороду, ворожнечу, Своїм тілом, Він Своєю наукою знищив Закона заповідей, щоб з обох збудувати Собою одного нового чоловіка, мир чинивши, і хрестом примирити із Богом обох в однім тілі, ворожнечу на ньому забивши» (Еф. 2:14-16).

Отець Анатолій нагадав, що в цих словах йдеться про «примирення у Христі іудеїв і язичників, які увірували. Господь зруйнував на Хресті перешкоду між ними і дарував свободу від обрядового закону. Господь подав істинний світ тим, хто прийняв Його слово». Про те, які старозавітні обрядові приписи і обмеження були скасовані, докладно розповів ієродиякон Піор.

Далі, після згадки того, що Патріарху Кирилу 20 листопада виповнюється 71 рік, кожен з присутніх мав можливість сказати хоч кілька слів на адресу Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Майже всі учасники відзначили особливий дар проповідництва, яким удостоєний Патріарх. «Багато хто не може без сліз слухати архіпастирське слово Його Святішества. Часто не тільки особи духовні, а й світські намагаються наслідувати Патріарха в ораторському мистецтві, знаючи його грамотність і освіченість», — було сказано молоддю.

Також хлопці та дівчата відзначили особливе Первосвятительське служіння Патріарха: «Він є для численної пастви авторитетом в моральному відношенні, погляди всіх звернені на нього як на духовного лідера. Куди б не приїжджав Владика, він усюди залишає слід в серцях людей. Святіший завжди дбає про наповнення народом Божих храмів».

Висловивши бажання побачити Патріарха на українській землі, щоб особисто взяти благословення, учасники молодіжної зустрічі на завершення вітання побажали Його Святійшеству: «…наставляти паству в вірі, довести всіх духовних чад до Царства Небесного, щоб Господь усіх нас помилував за його молитвами, допоміг йому знайти мудрі рішення в складних питаннях сучасності. Здоров’я, допомоги Божої у служінні Богу!» Ієромонах Гліб в свою чергу поділився особистим досвідом спілкування зі Святішим ще до його інтронізації.

У напутньому слові на наступний тиждень куратор зустрічей отець Гліб побажав усім уповати насамперед на Бога, бо «Бог — це не остання інстанція, а головна. Він терпить нас і дає надію спасіння через наше смирення». На закінчення ієродиякон Анатолій проголосив многоліття Святішому Патріарху.

Браття і сестри! Наступна зустріч із запрошеним викладачем КДА відбудеться 03 грудня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: