Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

25.10.2016

Кафе “Лаврська продукція”

Одним з постійно затребуваних місць нашої святої обителі є трапезні. На території монастиря їх декілька, і кожна з них є зразком православної кухні.

Хотілося б відзначити, що їжу готують тут тільки православні християни, які перед початком роботи, як і всі благочестиві люди, моляться, а під час приготування їжі читається Псалтир. Природно, що технічний прогрес дійшов і до нашого монастиря, і тепер ці богонатхненні псалми слухають в запису, але молитва всіх, хто трудиться, все одно спрямовується до Бога.

Всі приготовані страви розраховані на те, що Лавру відвідують паломники, які хочуть причаститися Святих Христових Таїн, і тому для них в будь-який день року в меню представлена також пісна їжа.

Для людей, які страждають тими чи іншими захворюваннями, в дотриманні посту Церквою даються певні послаблення. Для них навіть в період Великого посту і в наших православних харчевнях готується риба.

За благочестивою традицією нашої Церкви кожен паломник, визначившись з тим, що хоче скуштувати в трапезних Києво-Печерської Лаври, звершує молитву перед споживанням їжі і після нього, не забуваючи про те, що трапеза є продовженням богослужіння.

Для того, щоб всі паломники Києво-Печерської Лаври могли підкріпити свої тілесні сили, на території монастиря відкрита як безкоштовна паломницька трапезна, так і паломницькі кафе, розраховані на людей з різним рівнем достатку.

За словами Намісника Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Павла: «…паломники, які приїжджають в Києво-Печерську Лавру з усього світу, щоб в домі Божої Матері і преподобних угодників отримати зміцнення своїх духовних сил, мають можливість під час паломництва підкріпити також свої тілесні сили».

В меню лаврської трапезної будуть враховані всі особливості Уставу Православної Церкви — під час постів, включаючи середу і п’ятницю, в трапезній подаються тільки пісні страви: різноманітні супи, гарніри, овочеві салати, випічка виробництва лаврської пекарні.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту