Онлайн трансляция | 12 сентября
Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Архив публикаций
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел: «Сьогодні саме час закласти у молоді людські душі наріжний камінь – Христа»
{multithumb}
Напередодні Дня знань, 29 серпня, у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських (Трапезному) по завершені Божественної літургії намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел відправив молебень перед початком нового навчального року. За богослужінням молилися учні, студенти, вихователі та викладачі. В інтерв’ю редакції сайту Владика розповів про значення церковного благословення перед початком навчання, а також дав настанови тим, хто вчиться, і тим, хто навчає.
– Владико, що означає церковна практика відправлення молебнів перед початком навчального року?
– Ми маємо від Бога велику милість – можливість звертатися до Нього у молитвах і отримувати те, чого просимо, якщо наші прохання приносять користь нашим душам. Відправляючи молебень перед початком навчального року, священнослужителі призивають Благодать Святаго Духа на учнів, студентів, а також тих, хто займається просвітництвом – вчителів, викладачів, професорів, щоб Дух Святий зійшов на них, як колись на апостолів, і дарував їм премудрість та розум, благочестя та страх Божий.
– Чим має керуватися вчитель у своїй діяльності, щоб закласти міцний духовний фундамент у виховання молодого покоління?
– Дякуючи можливості звернутися до вчителів та викладачів через Інтернет, я сьогодні хотів би від усієї душі попросити наших просвітян, щоб вони берегли святу православну віру і, проповідуючи, а виховання словом можна назвати проповіддю, вчили дітей тому, що формувало б у них добрі, хороші нахили і в майбутньому допомогло б їм у житті, а не завадило спасінню їх душ. На превеликий жаль, сьогодні є ще багато людей, які далекі від істини, але завжди треба пам’ятати: «От слов своих оправдаешься, и от слов своих осудишься» (Мф. 12:37).
Сьогодні саме час закласти у молоді людські душі наріжний камінь – Христа. У нашій державі має бути високий рівень викладання та культури виховання, яка повинна основуватися на православній вірі та наших благочестивих традиціях. Завдання кожного вчителя та викладача піклуватися про те, щоб наша молодь стала гідною великого покликання – бути членами власної родини, Церкви і держави.
– Яке значення вчителя, порівняно з батьками, у вихованні особистості?
– Вчитель несе відповідальність ще більшу, ніж батьки, які народили дітей по плоті. З батьками діти проводять найбільше часу у перші роки життя, а потім чада ідуть у ясла, дитячі садочки, а далі – школа, інститут. І упродовж цих років вихователі, вчителі та викладачі повинні зробити з дитини прекрасний сосуд благодаті Божої. Тому так важливо, щоб вчителі, керуючись любов’ю та повагою до дитини як особистості, навчали дітей жити у вірі. Людина, яка живе у вірі, ніколи не образить батьків і своїх ближніх, вона не зробить нічого поганого, тому що буде пам’ятати, що її душа вічна і викуплена ціною дорогоцінної Божественної Крові.
– Владико, що Ви хотіли б побажати школярам та студентам?
– Дорогі діти! Я хотів би побажати вам завжди бути послушними. У гефсиманській молитві Господь сказав, що Він був послушним навіть до страждань та смерті. Ці слова ми зажди, у будь якому віці, маємо пам’ятати. Слухайте своїх вчителів та викладачів, цінуйте їх. Апостол Павел каже: «Поминайте наставников ваших, которые проповедывали вам слово Божие, и, взирая на кончину их жизни, подражайте вере их» (Евр.13:7). Завжди пам’ятайте та поминайте наставників, які дійсно були прикладом благочестивого християнського життя, які віддавали своє життя заради служіння ближнім.
Я пам’ятаю і шкільних наставників, і викладачів технікуму, в якому навчався, а також тих викладачів, які вимуштрували нас в армії. З радістю згадую вчителів, які дійсно були прикладом. На жаль, багатьох уже немає. На сьогоднішній день часто спілкуюся з Марією Федорівною Отченаш, яка викладала в технікумі. Вона завжди казала: «Діти, будьте людьми – це високе призвання і гідність кожної людини».
Образ був дарований людині Богом, а подобу ми створюємо самі. Нехай милостивий та щедрий Господь відкриває вам, дорогі діти, розум для сприйняття наук.
Батькам хочу нагадати про необхідність підтримки та допомоги вчителям у спільній справі навчання дітей вічним християнським цінностям, щоб вони зросли гідними людьми і залишили на історичному шляху життя світлу пам'ять про себе, як це зробили Олександр Шалімов, Микола Пирогов, Олександр Богомолець та інші видатні академіки, церковні діячі, світочі науки та культури, пам'ять про яких в рід і рід.
До публікації підготувала Алевтина Ільїна, www.lavra.ua
Фото Дениса Дудника
Редакция сайта www.lavra.ua
Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: