Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Архив публикаций

25.07.2011

Відкрите звернення митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла до Генерального директора ТРК «Студія «1+1» Олександра Ткаченка

     
Генеральному директору
ТРК «Студія «1+1»
     Ткаченку О.В.

                     

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Олександре Владиславовичу!

Звернутися до Вас з цим листом мене змусив факт необ’єктивної  і упередженої подачі інформації про Києво-Печерську Лавру та священноначаліє Української Православної Церкви співробітниками ТРК «Студія «1+1», а також  те, що, телефонуючи за номерами ТРК «Студія «1+1»,  я не отримав можливості поспілкуватися з цього приводу ні особисто з Вами, ні з Вашими відповідальними заступниками. 

21.07.2011 року я запросив знімальну групу «Студії «1+1» , а саме журналіста Михайла Ткача, на інтерв’ю та екскурсію до Києво-Печерської Лаври, щоб, показавши справжній стан святині та життя монахів, спростувати висловлені ним у ефірі телеканалу «1+1» обвинувачення на адресу монастиря. Зустріч було призначено на 25.07.2011 року. Прибувши на територію Лаври, знімальна група самовільно знімала відеокамерою та прихованою камерою відеоматеріали, не звертаючи уваги на зауваження з боку уповноважених осіб, опускаючи відеокамеру вниз і продовжуючи записувати. Цими діями знімальна група телеканалу «1+1» порушила правила монастиря і моє громадянське право на конфіденційність. У програмах Вашого телеканалу уже були сюжети, в яких журналісти висміювали Лавру, намісника, братію, людей, які тут трудяться і перебувають у паломництві, в тому числі священноначаліє, людей похилого віку. Для журналістів як законних борців за справедливість, як вони себе репрезентують, це не припустимо. А вищезазначені факти свідчать про відсутність у журналістів Вашого телеканалу знань професійно-етичних норм журналістської поведінки і, відповідно, їх низький професійний рівень.

Журналіст Михайло Ткач у спілкуванні зі мною вів себе неадекватно, фамільярно і зневажливо. Хочу зазначити, що, по-перше, я старший за віком. А, по-друге, я в сані – митрополит, намісник Лаври. Впевнений, що Михайло не має уявлення про те, що таке духовне життя, благословення архієрея і, напевно, через свій молодий вік, не знає елементарних правил спілкування з людьми. У цьому я бачу гіркий приклад окремих представників молодого покоління, вихованого за часів 20-ліття нашої Незалежності.

Прошу Вас, Олександре Владиславовичу, звернути увагу на те, як журналіст Вашого телеканалу, виконуючи свої службові обов’язки, веде розмову на теми, які, за його словами, цікавлять телеглядачів: усілякі плітки, що не відповідають дійсності, та «улюблені» теми журналістів про машини і телефони священноначалія. Я хотів би запитати Вас, шановний пане Олександре, на якій машині їздите Ви, у яких приміщеннях мешкаєте і працюєте, якою технікою у роботі користуються працівники Вашого телеканалу, зокрема, якими  камерами журналісти знімають «на замовлення» сюжети, отримуючи за це, очевидно, чималі гроші. Хочу сказати, що Ваша діяльність по справедливості заслуговує на найнижчу оцінку, якщо телеканал «1+1» привертає глядацьку аудиторію, показуючи неправду і тим паче зводячи наклеп на Церкву.

Я не роблю рекламу тому, що ми з братією робимо для Лаври і для людей, які щодня звертаються по допомогу з різних життєвих питань. Але, на жаль, коли нам треба показати святкування пам’ятних дат засновників Лаври преподобних Антонія і Феодосія, або висвітлити у ЗМІ якесь дійство, яке звершується у монастирі, жоден журналіст з камерою не прийде, як би ми не запрошували. А для брехні ефірного часу не шкода. Тільки треба завжди пам’ятати, що є суд Божий. І про це я сказав сьогодні журналісту Вашого телеканалу Михайлу Ткачу, на що він обурився, говорячи, що я його проклинаю. Це не прокляття, а застереження в тому, що не треба подібними вчинками зводити на себе гнів Господній. Журналіст має бути проповідником слова, культури, але, на жаль, у представника Вашого телеканалу я її не побачив. Знімати з-під поли, провокувати дискусію, дозволяти собі хамство і перекручування фактів – це не робить честі Вашому трудовому колективу. Мені дивно і боляче, коли я бачу на телебаченні подібні сюжети, в яких журналісти своїми несправедливими судженнями вводять людей в оману.

Шановний Олександре Владиславовичу! Сподіваюся, що Ви дасте відповідь на моє звернення і поспілкуєтесь зі мною. Опосередковане чи пряме принижування честі, гідності, ділової репутації Києво-Печерської Лаври та священноначалія не виключають з мого боку відповідних правових та юридичних дій. 

З повагою

Павел,
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський,
Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: