Онлайн трансляция | 12 сентября

Название трансляции

Архив публикаций

01.12.2010

Архієпископ Павел: «Якщо надії на одужання немає, має бути надія на милосердя Боже»

 

З 1988 року, коли Генеральною Асамблеєю ООН було висловлено глибоку стурбованість пандемічними пропорціями поширення синдрому набутого імунодефіциту (СНІД), відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який припадає на 1 грудня. Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел у коментарі для офіційного сайту Києво-Печерської Лаври розкрив проблему СНІДу в контексті духовного розуміння. 
 
lavra.uaЗа гріхи Господь посилає людям випробування. Особливо в наш час кожне випробування, яке випадає на людську долю, є покаранням за гріхи. Згадаймо, як за непослух Богові Адам і Єва були вигнані з Раю – вони отримали те, що заслужили своїм непослухом. Те саме відбувається і сьогодні, але люди, не розуміючи, що першопричина проблеми полягає у порушенні заповідей Господніх, встановлюють Всесвітній день онкології, Всесвітній день СНІДу… Проте це все неспівзвучне із життям християнина взагалі –  вшановуючи ці дні у світському розумінні, люди, на жаль, забувають, що перш за все треба вшановувати святих угодників Божих, праведне життя яких має бути прикладом для кожного з нас.

Порушуючи заповіді Господні, людина забуває, що вона – образ Божий. Протягом життя накопичуючи в душах гріхи, ми заслуговуємо, напевно, те саме, що отримали знищенні Богом біблійні міста Содом і Гомора за беззаконня та розпусне життя їх жителів. Сьогодні весь світ лежить у гріху і заслуговує покарання Божого, і воно неодмінно прийде.

Дивлячись на страждання ВІЛ-інфікованих, Церква молиться, щоб Господь врозумив усіх, хто не знає волі Божої і милості Господньої. Сьогодні я хотів би звернутися до людей, які вражені цією страшною хворобою, а особливо до тих, хто захворів, не маючи причетності до гріха, – це діти, які упродовж життя несуть важкий хрест за гріхи своїх неблагорозумних батьків. Браття та сестри! Ви повинні нести свій життєвий хрест без нарікань і дякувати Богу за Його велику милість. Можливо, заради терпіння безвинних дітей Господь помилує їхніх батьків, а якщо хвороба є покаранням за особисті гріхи, то, можливо, ваше довготерпіння прихилить до вас милість Божу і стане спокутою за беззаконня. Звертайтесь частіше до Бога і пам’ятайте: навіть якщо надії на одужання немає, має бути надія на милосердя Боже!

Коментар записала Алевтина Ільїна, www.lavra.ua

Фото ієродиякона Василія (Новікова)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Редакция сайта www.lavra.ua

Еженедельная рассылка только важных обновлений
Новости, расписание, новое в разделах сайта

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: